У 13. колу Зоне „Југ“ Фудбалског савеза региона источне Србије, фудбалери Лужнице победили су јуче у Белој Паланци екипу Јединства резултатом 4:0. У комшијском дербију и борби за три веома значајна бода за обе екипе, чиста и потпуно заслужена победа екипе Лужнице. Од почетка сусрета фудбалери Лужнице наметнули су свој темпо и контролу игре, тако да се ни у једном тренутку није постављало питање победника овог неравноправног сусрета.
Лужница је повела у 20. минуту голом Бориса Миљковића, што је уједно био и резултат првог дела игре. У наставку игре Лужница је преко Селимовића повела са 2:0 у 52. минуту, и отклонила сваку сумњу у коначни исход утакмице. На 3:0 повећао је Ненад Јовановић у 75. минуту, да би коначних 4:0 за госте из Бабушнице поставио Али Ал Камах голом у 82. минуту.
Јучерашњом победом Лужница је поправила пласман на табели, и на два кола до краја јесењег дела првенства заузима треће место на табели са 26 освојених бодова, са бодом заостатка за водећим двојцем Балканским из Димитровграда и Јединством из Бошњаца, који са по 27 бодова заузимају пво и друго место првенствене табеле.
Прилику да заседну на чело табеле Зоне "Југ" фудбалери Лужнице имају следеће суботе, када у 14. колу дочекују на свом терену петопласирани Моравц из Предејана, бившег српсколигаша, и екипу која је победом у Владичином Хану скинула са трона екипу Мораве.
Дерби кола између Лужнице и Моравца игра се у суботу, 15. новембра од 13.30 часова на стадиону Спортског центра у Бабушници.
Победу су овог викенда забележили и пионири ФК Лужница, који су у суботу на свом терену у последњем колу јесењег дела Окружне пионирске лиге, победили вршњаке пиротског Јединства резултатом 6:0. Пионири Лужнице до краја сезоне треба да одиграју одложени сусрет другог кола са пионирима Радничког из Пирота.