У дербију 12. кола Зоне „Југ“ Фудбалског савеза региона источне Србије, одиграном протекле суботе у Бабушници, фудбалери Лужнице победили су лидера првенства, екипу Мораве из Владичиног Хана резултатом 3:0. У најбољем издању пред својим навијачима ове јесени, Лужница је головима Василија Перовића у 24. и Марка Стојковића у 36. минуту  из пенала, већ до полувремена гостима из Владичиног Хана ставили до знања да бодови остају у Бабушници. Да тријмуф Лужнице буде још убедљивији побринуо се најбољи стрелац Лужнице Џими Виденовић, голом у другом минуту судијске надокнаде за коначних 3:0. Виденовић је  тако својим шестим голом у сезони, ставио тачку на велику и значајну победу бабушничке екипе, која се водећој Морави приближила на три бода заостатка,  и заузима четврто место на табели са  23 освојена бода. Задовољство због остварене важне победе, извојеване великом борбеношћу и залагањем својих играча изразио је након суботњег сусрета шеф стручног штаба Лужнице Братислав Митровић, уз наду да ће његови изабраници овакав приступ имати и у последња три кола јесењег дела првенства.

У 13. колу, фудбалери Лужнице гостују у недељу, 9. новембра у Белој Паланци, где ће се од 13.30 часова у традиционалном дербију састати са екипом Јединства. У осталим утакмицама 12. кола постигнути су следећи резултати: Моравац-Ропотово 3:0, Власина-Пуста Река 3:0, Слобода-Јединство Бошњаце 0:0, Небески анђели-Балкански 0:3, Бобиште-Младост 3:0, Слога-БСК Бујановац 4:0 и Јабланица-Јединство Бела Паланка 2:0. И поред пораза од Лужнице, прво место на табели сачувала је екипа Мораве из Владичиног Хана са освојених 26 бодова. На другом и трећем месту  налазе се Јединство из Бошњаца и Балкански из Димитровграда са по 24 освојена бода, док четвртопласирана Лужница има 23 бода.